בלרין ™Ballerine – התקן תוך רחמי ללא הורמונים

התקן תוך רחמי חדשני בעל צורה כדורית למניעת הריון. אינו מכיל הורמונים.

בלרין הוא התקן תוך רחמי המוחדר לרחמך ומפריש יוני נחושת לצורך מניעת הריון. ההתקן יעיל עד ל-5 שנות שימוש.

ההתקן מורכב מתיל מתכתי דק וגמיש העשוי ניטינול (סגסוגת של ניקל וטיטניום), שהוא בעל תכונה של זיכרון צורני ומעוצב בצורה של כדור. השימוש בניטינול בתחום הרפואה קיים מזה זמן רב ובהצלחה רבה , למשל בשתלים ובתומכנים (סטנטים). על מבנה התיל המצופה פולימר מורכבות 17 כדוריות נחושת. לאחד מקצותיו של ההתקן מחובר חוט פוליפרופילן בעל שני זנבות לצורך הסרתו של ההתקן. 

 

כאשר משתחרר התיל הגמיש מתוך צינורית ההחדרה לתוך הרחם, חוזר ההתקן לצורתו התלת ממדית ובונה את צורתו העגולה. התקן  תוך רחמי בלרין בעל הצורה הכדורית נע בחופשיות בתוך הרחם, ללא קצוות חדים ופינות.

התקן תוך רחמי בלרין יעיל עד ל- 5 שנות שימוש ומיועד לנשים ולנערות מגיל 15 ומעלה.

  

בלרין התקן תוך רחמי       בלרין התקן למניעת הריון           

 

יתרונות:

  • צורתו התלת ממדית וגמישותו של בלרין התקן תוך רחמי, מאפשרים לו להתמקם בצורה חופשית בתוך חלל הרחם
  • בניגוד להתקנים תוך רחמיים בצורת T, לבלרין אין קצוות חדים או פינות העלולים לגרום לגירוי ודקירה של דפנות הרחם וכתוצאה מכך לגרום לכאבים ,התכווצויות או פרפורציה (חירור) של דופן הרחם
  • התקן תוך רחמי בלרין קטן משמעותית מהתקנים אחרים- קוטרו 15 מ"מ בלבד
  • צינורית החדרה צרה במיוחד בעלת קוטר של 3.2 מ"מ המאפשרת הכנסה לרחם כמעט ללא כאב וללא צורך בהרדמה מקומית

 

אמצעי מניעה לנשים בטכנולוגיה מתקדמת

התקן תוך רחמי בלרין גמיש וידידותי לרחם יחסית להתקנים אחרים, עשוי מסגסוגת מיוחדת המכונה ניטינול שהיא בעלת תכונה של זיכרון צורני. המתכת מצופה בפולימר ועליה מורכבות מספר כדוריות נחושת.

הודות לצורה ולחומר המיוחדים לו, מסוגל התקן הבלרין להתמקם בצורה מיטבית בתוך הרחם. פגיעות וגירויים ברקמת הרחם מופחתים הודות לעיצובו הטכנולוגי המתקדם של ההתקן התוך רחמי.

בקצה הכדור נמצאים שני חוטים המשמשים להסרת התקן הנחושת בעת הצורך.

חידוש עולמי - במשך שנים רבות שימשה סגסוגת זו בתחום השתלים הרפואיים והסטנטים בהצלחה רבה וכעת ישנו שימוש נוסף בסגסוגת ניטינול כחומר מוליך גם בהתקן תוך רחמי למניעת הריון.

  

בלרין התקן תוך רחמי ללא הורמונים